In aanloop naar de klimaattop van Parijs houden we halt bij een aantal hete hangijzers wat klimaat betreft. Klimaatopwarming is intussen een feit. Toch blijven beleidsmakers de hete brij voor zich uitschuiven. De mislukte klimaatonderhandelingen volgen elkaar op. Wat is ons antwoord als burger en consument op deze patstelling? Verschillende acties zetten in op een zo breed mogelijke en laagdrempelige mobilisatie van zo veel mogelijk mensen in acties zoals ‘Sing for the climate’ of ‘Climate Express’. De massale mobilisatie toont het draagvlak aan voor een ambitieus klimaatbeleid. Als ludieke acties niet het gewenste resultaat hebben, dan kunnen we misschien via de rechtbank verkrijgen dat politici hun klimaatverplichtingen nakomen(klimaatzaak)? Of volstaat ‘het klimaat redden’ niet als boodschap om te mobiliseren maar is er ook totaalvisie nodig op een rechtvaardige samenleving? En wie zijn hiervoor dan de medestanders?
Panelleden:
Woensdagavond (20u-22u): 11/11 2015
Georganiseerd door: Climaxi vzw, Vormingplus Gent-Eeklo, GMF, Werkgroep St Pieters Buiten, Oikos, Climate Express.
Niet enkel met onze Climate Express promostand trekken we het land door, we schuimen ook de steden af voor lokale infoavonden.
Niet enkel met onze Climate Express promostand trekken we het land door, we schuimen ook de steden af voor lokale infoavonden. Dinsdag 29 september houden we halt in schoten, samen met deze interessante sprekers: Wiebe Eekman (PvdA) ?Klimaat, wat is het probleem?? (met film) Ecopower ?Een windmolen in Schoten?? Paul Staes (voorzitter Milieuraad) Michiel Bleus
Hoe kunnen we ons beter voorbereiden, dan door al eens te proberen? Op vrijdag 16 oktober is het verzamelen geblazen voor alle Oxfam-jongeren ?n sympathisanten! Van 16u tot 21u gaan we actie voeren in en rond stations in het hele land. Sluit je aan bij een van onze actiegroepen of start er zelf een op.
Comments